Przyjmowanie Bonwiwy w zastrzykach a zwiększenie powstawania kamieni nerkowych

Witam. Czy przyjmowanie Bonwiwy w zastrzykach może mieć wpływ na zwiększenie powstawania kamieni nerkowych (mam silną kamicę). Osteoporoza zaczęła się po usunięciu tarczycy i przytarczycy (gruczolak), wykryto u mnir również gruczolaka nadnercza lewego. Jakie są zagrożenia przy przyjmowaniu Bonwiwy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Do działań nieporządanych preparatu Bonviva należą m.in zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ból i zawroty głowy, bóle pleców, przemijające objawy grypopodobne, wysypka skórna, bóle mięśniowo-szkieletowe, bóle stawów i mięśniowe, sztywność mieśniowo-szkieletowa i kurcze mięśniowe. Rzadko reakcje nadwrażliwości. Ponadto przypadki martwicy żuchwy u chorych leczonych bisfosfonianami. Dodatkowo w przypadku iniekcji może wystąpić odczyny w miejscu wstrzyknięcia, zapalenie żył.