Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyzwyczajenie do golenia włosów na nogach przez mężczyznę

Mam pytanie kwestii czy to jest normalne czy nie . Otóż mam 38 la i jestem 12 lat po ślubie . Mam taki problem , iż jako mężczyzna przyzwyczaiłem się do przycinaniu włosach na nogach oraz do golenia nóg . Wcześniej całkowicie goliłem a teraz przycinam nożyczkami czasami gole.. Czasami się tym podniecam . Zastanawiam się czy to jest normalne u mężczyzny i dla czego tak robię ?Proszę o poradę
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Grzyby halucynogenne - możliwe skutki spożycia

Dzień dobry!

Zwyczaje dbania o swoje ciało są indywidualne. Część mężczyzn depiluje nogi/ inne części ciała/ całe ciało ze względów estetycznych, higienicznych, dla wygody lub z konieczności (np. ze względu na wykonywany zawód) i nie odczuwa w związku z tym żadnego problemu, żadnych wątpliwości. Nie ma w tym także wtedy niczego niepokojącego z punktu widzenia psychologa czy seksuologa.

Jednak w Pana pytaniu pojawia się także kwestia podniecenia seksualnego podczas depilacji.
Również ludzka seksualność jest barwna i różnorodna . Wiele nietypowych zachowań seksualnych - jeśli nie krzywdzą nas samych, ani innych ludzi, nie są zabronione prawnie czy niebezpieczne - można uznać za normę, np. różnego rodzaju fetysze.

Niekiedy jednak nasza seksualność powoduje cierpienie, smuci, martwi, zastanawia, utrudnia pełne zrozumienie i akceptację siebie, swojej płci, tożsamości itp. Z tego powodu polecam osobistą konsultację z psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy