Skłonności zoofilskie a kryzys w związku

Witam. Jestem w szczęśliwym związku, ale mój chłopak nie dawno przyznał się, że ma skłonności zoofilskie i zdarzyło mu się parę akcji. Przez to bardzo podupadł w moich oczach, ale próbujemy razem z tym walczyć. Odkąd jest ze mną nie robi tego,ostatnio nawet przestał myśleć o seksie ze zwierzeciem, w tym ze mną też... Jak i czy można mu pomóc? Da się to wyleczyć? Czy może po prostu mu to minie? Czy to normalne u młodych mężczyzn? Nie wiem już co robić ani jaką postawę przyjąć..

Dodam, że praktyki seksualne ze zwierzętami są zagrożone sankcją karną, więzieniem.

Dzień dobry!

Ludzka seksualność jest barwna. Ludzie różnią się między sobą preferencjami, potrzebami, gustami. Wielu z nas ma swoje "fetysze". Niekiedy jednak te potrzeby stają się niebezpieczne (dla samego zainteresowanego lub jego otoczenia), ryzykowne, nieakceptowane społecznie, utrudniają lub uniemożliwiają stworzenie szczęśliwego związku, a także realizacja ich naruszałaby prawo, jest karalna. Tak jest z zoofilią, która jest zaburzeniem preferencji seksualnych. Warto aby partner skonsultował się z lekarzem seksuologiem oraz psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!