Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Psychoza poporodowa

Psychoza poporodowa jak zmniejszyć szanse na wystąpieniu jej po kolejnym porodzie? Po pierwszym urodzeniu dziecka miałam krótki epizot utraciłam odróżnienia rzeczywistości od snu, nazwano to psychoza.Ale trwało tydzień potem wróciłam do karmienia nie brałam więcej leków. Przy drugiej ciąży bałam się bardzo, aby się to nie powtórzyło pól roku byłam na lekarstwach. Czy można to jakoś zminimalizować wyeliminować , chciała bym trzecie dziecko ale boje się co będzie tym razem po porodzie
KOBIETA ponad rok temu

Kładź się spać wcześniej, a unikniesz depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak godzina snu może wpłynąć na jej rozwój.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Jeżeli po wcześniejszych poradach cierpiała Pani na psychozę poporodową, to istnieje niestety ryzyko, że po kolejnej ciąży zaburzenia psychotyczne mogą znowu się pojawić. Powinna się Pani skonsultować z lekarzem, który prowadził Panią podczas wcześniejszych epizodów psychotycznych. Lekarz psychiatra, znając Pani przypadek, powinien wyjaśnić Pani, jakie jest prawdopodobieństwo, że psychoza znowu powróci, jakie są szanse na zmniejszenie wystąpienia objawów psychotycznych, co powinna Pani zrobić, by zredukować ryzyko rozwoju choroby czy też uniemożliwić pojawianie się psychozy. Zachęcam też do przeczytania artykułu w naszym serwisie: http://portal.abczdrowie.pl/psychoza-poporodowa.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry Pani,

Chciałabym odpowiedzieć Pani na pytanie..., jednak każda kobieta reaguje w sposób zindywidualizowany i charakterystyczny tyko dla niej.

Sugeruję zwrócić się z tym pytaniem do lekarza prowadzącego Panią, który zna Panią
i coś doradzi.

Ze słonecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy