Pytanie do Pani Aleksandry Kilen..

Mam jeszcze jedno pytanie do Pani. Jak długo potrwa schudnięcie 5 kg (oczywiście z dietą, którą wcześniej Pani mi poleciła)? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź do wcześniejszego mojego pytania Adurek_xdd.!
ponad rok temu

Witam,

Masa ciała w Twoim wieku może się bardzo szybko zmienić nie tylko pod wpływem zmiany nawyków żywieniowych. Jesteś w wieku, kiedy rośniesz i rozwijasz się. Prawdopodobnie najpierw przybrałaś na masie ciała, a dopiero później zwiększy się Twój wzrost i proporcje się wyrównają. Dlatego trudno jest ocenić, w jakim czasie możesz schudnąć 5 kg. Młodzież w Twoim wieku nie powinna się odchudzać, ale zmieniać złe nawyki. U dorosłych ludzi po około 20 roku życia, (kiedy już nie rośniemy) optymalny ubytek masy ciała przy stosowaniu racjonalnej diety odchudzającej to 0,5-1kg na tydzień.

Pozdrawiam.