Relacje z partnerem i decyzja o wspólnym zamieszkaniu

Witam. Mam dość duży problem. Mam 21 lat i mam partnera w wieku 32 lat. Od ponad 2 lat jesteśmy razem. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że czas w końcu nasz związek przenieść na wyższy poziom. Chciałbym z nim zamieszkać ale on nie bardzo chce. Spotykamy się dość często, ale niestety często są przerwy w spotkaniach co mnie bardzo boli. Chciałbym żeby był przy mnie. Za każdym razem ma inną wymówkę, a to moje złe zachowanie, a to mama chora a to nie mam pracy a to nie mam pieniędzy. Co robić

Każda relacja partnerska jest trudna ponieważ wiąże się z silnymi emocjami i pogłębiającym się związkiem. W kolejnych etapach partnerzy zdają sobie czasem sprawę, że nie są gotowi pójść dalej a nawet dalszych kroków nie planowali. Dlatego tylko otwarta rozmowa na temat waszej przyszłości pomoże rozwiać wszystkie wątpliwości i nie doprowadzać do późniejszych jeszcze trudniejszych w akceptacji rozczarowań.
Pozdrawiam.

Warto na spokojnie dowiedzieć się, co jest rzeczywista przyczyną odmowy. Wymówki- nawet jeśli nie są realnym powodem- wskazują na to, że z jakiegoś ważnego powodu nie ma w partnerze gotowości, przeżywa ambiwalencje, obawę albo niechęć, która może wynikać z różnych przyczyn. Cierpliwość i rozmowa (w atmosferze zaufania i troski, a nie żalu czy pretensji), pomoże wyjaśnić i poradzić sobie z rzeczywistymi przyczynami niechęci do wspólnego zamieszkania.