Rozsądność odchudzania a utrata zbędnych kilogramów

Pod koniec października postanowiłam zrzucić zbędne kilogramy. Przy wzroście 172 ważyłam 74 kg. Minęło 6tygodni a ja schudłam 6kg. Czy oznacza to, że moje odchudzanie jest rozsądne i nie jest szkodliwe dla zdrowia? Dodam tylko, że 5-6 razy w tygodniu ćwiczę po ok 40 minut oraz kontroluję to co jem. Mniej więcej ok 1300-1600kal dziennie. Czy taka dieta zapewni mi długotrwały efekt i nie doprowadzi do efektu jojo? I co więcej..czy nie jest szkodliwa dla mojego organizmu? Z góry dziękuję za pomoc

Witam,

Prawidłowy ubytek masy ciała to 0,5-1 kg na tydzień. Patrząc na to, że w ciągu 6 tyg. schudła Pani 6 kg można stwierdzić, że wszystko w porządku, ALE jeśli komponowała Pani dietę samodzielnie nie mam pewności czy zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze zostało zaspokojone. Co oznacza, że jeśli w diecie brakuje jakiegoś składnika to może się Pani nabawić niedoborów. W związku z tym nie odpowiem Pani na pytanie czy stosowana przez Panią dieta jest szkodliwa bo nie wiem jak jest skomponowana. Jeśli chodzi o efekt jojo to wszystko zależy od tego jak będzie jadła Pani po skończeniu diety. Jeśli zachowa Pani zdrowe nawyki żywieniowe i będzie Pani systematycznie ćwiczyła to może być Pani spokojna.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska