Rozstanie z chłopakiem a utrzymywanie kontaktu

Sytuacja jest dość dziwna Niedawno rozstałam się z chłopakiem. Związek nie trwał długo ale wszystko było prawie idealnie Aż nagle on postanowił że woli być sam. Nie podał żadnego powodu Po prostu bo tak i już Cała ostatnia rozmowa przebiegała tak jakby chciał dalej ale się bał. Po tym dalej utrzymywał ze mną kontakt mówił że tęskni etc. ale jednocześnie nie chce mi dawać nadziei Nie tak dawno znowu się odezwał martwiąc się o moje zdrowie... jest to dla mnie ciężkie, nie wiem jak mam to odbierać.

Witam,
rozumiem, że w sytuacji, kiedy czuła się Pani związana ze swoim chłopakiem rozstanie było dość trudną sytuacją, wiążącą się z emocjami. Obecnie, kiedy były partner ponownie się odezwał, czuje Pani niepewność i nie potrafi Pani zrozumieć jego reakcji. Niestety jego motywacja może być spowodowana różnymi czynnikami. Jeśli zależy Pani na wyjaśnieniu tej sytuacji może spróbować z nim porozmawiać. Proszę jednak pamiętać, ze rezultaty takiej rozmowy mogą być dla Pani zarówno pozytywne, jak i nie. Na pewno warto jest w tej sytuacji zadbać o siebie. Jeśli chciałaby Pani nauczyć się lepiej radzić sobie z podobnymi sytuacjami, a także doświadczanymi emocjami warto rozważyć konsultację z psychologiem. W indywidualnym kontakcie specjalista będzie mógł wskazać na właściwe sposoby podejmowania podobnych rozmów, a także dbania o własne wewnętrzne przeżycia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Potrzebna jest szczera rozmowa: ustalenie prawdziwego powodu rozstania, granic Państwa kontaktu, jego charakteru oraz zastanowienia się czy przedstawiona sytuacja/ warunki relacji Państwu odpowiadają. Niejasności ( domysły) zawsze powodują wiele niepotrzebnych złych emocji.