Rozstępy u 23-latki pomimo braku ciąży

Witam. W ostatnim czasie pojawiły mi się rozstępy na udach, pośladkach piersiach. Nie byłam w ciąży, moja waga również nie zmieniła się. Byłam u dermatologa, jednak powiedziano mi, że niektórzy tak po prostu mają. Czy to możliwe, aby tak duża ilość rozstępów w tak szybkim czasie pojawiła się bez przyczyny? Bardzo proszę o pomoc.

Witam Panią,czasami tak się zdarza że nie jesteśmy stwierdzić co może wywołać rozstępy na skórze .W takich przypadkach najczęściej pojawiają się zaburzenia hormonalne.Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego lub doendokrynologa i przedstawić problem ,rozpocząć diagnostykę a dopiero później pomyśleć o leczeniu,pozdrawiam Katarzyna Mudel