Rozszerzanie się naczyń krwionośnych a posiłki

Jakie produkty mogą rozszerzać naczynia krwionośne? mam problem z zaczerwienionymi policzkami zauważyłem że po posiłkach z ostrymi przyprawami sie pogarsza jakich produktów przede wszystkim powinienem unikać? z góry dziękuje :)

Lek. Tomasz Budlewski

Ostre przyprawy, alkohol i wiele innych produktów np. jeszcze czekolada, sery, orzechy jest to bardzo indywidualne.