Rozszerzenie nerwicy natręctw

Zmieniam często swoje zainteresowania. Nie wiem czy jest to w jakiś sposób rozszerzenie nerwicy natręctw, która objawia się u mnie obsesyjnymi myślami, bo w internecie dużo na ten temat nie ma. W skrócie: od kilku dni do może max. 2 miesięcy zanurzam się w jakimś temacie, czyli np. przez miesiąc interesuję się polityką, a potem matematyką. Wybieram studia - moja dolegliwość jest dokuczliwa, chcę iść na politechnikę, bo lubię fizykę i mat.,ale gdy jej się im nie poświęcę to się tam nie utrzymam.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.