Roztrzęsienie, zaburzenia mowy, problemy z komunikacją

Witam. Moja mama dziwnie się zachowuje. Ciągle się denerwuje, jest roztrzęsiona, plącze jej się język z nerów.Nie potrafi podjąć decyzji-zawsze pyta się mnie - córki, bądź męza. Prowadzimy działalność-przyjezdzają rodzice i dzieci.Dla nieznajomych jest inna, pomogła i oddałaby im wszystko, dziwne jest też kiedy zdrabnia każde możliwe słowo.Moja mama nie potrafi usiąść na miejscu ciągle musi sprzątać, oraz nie chce nigdzie wychodzić, najchętniej siedziała by tylko w domu. Mama ma 47 lat.Co robić

Proszę skonsultować się z lekarzem- na początek pierwszego kontaktu. Zdecyduje czy jest potrzebna konsultacja psychiatryczna. Podobne objawy mogą wynikać z zaburzeń emocjonalnych, ale mogą także znamionować chorobę organiczna, dlatego nie należy ich lekceważyć.