Rozwód i tęsknota za dziećmi

33 lata po rozwodzie praca potem druga praca 5 godzin snu. I tak dalej ,nowe zwiazki ciagle rozmowy o zdradzie zazdrosci przez nowa partnerke. Ciagle to samo, nudne zycie. Mam dzieci tesknie za nimi robie co moge by ich widziec co weekend, nic mi nie wychodzi

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Napisał Pan bardzo krótką wiadomość, dlatego trudno napisać coś konkretnego. Widać jednak, że nie jest Pan zadowolony ze swojego życia. Co więcej, ma Pan poczucie winy i bardzo krytycznie ocenia Pan swoje dotychczasowe życie. To nie prawda, że nic Panu nie wychodzi. Ma Pan wspaniałe dzieci, o kontakt z którymi warto powalczyć. Jeżeli trudno Panu uporać się z negatywnymi emocjami, jakie Panu towarzyszą po rozwodzie, proszę rozważyć wizytę u terapeuty albo psychologa. Nieprzepracowane trudne doświadczenia, jak zdrada, zazdrość, rozstanie mogą prowadzić nawet do rozwoju zaburzeń depresyjnych, dlatego proszę nie bagatelizować swojego pogarszającego się nastroju.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, dostrzega Pan pewne stratę bliskiej relacji z dziećmi oraz odzywają się w panu nowe, nienazwane dotąd potrzeby emocjonalne. W tym zamęcie może Pan nie dostrzegać pozytywnej strony dokonywanych wyborów życiowych oraz własnych sukcesów. Napisał Pan, że nic Panu nie wychodzi, może warto wspólnie z terapeutą poszukać nowych strategii poradzenia sobie z problemami, niż powtarzać wciąż na nowo niesprawdzone sposoby postępowania? Jeżeli tęskni Pan za dziećmi i chciałby się z nimi częściej widywać, w celu budowania bliższej relacji, może trzeba zastanowić się nad Pana możliwościami, potrzebami dzieci i relacjami z byłą żoną oraz uczuciami obecnej partnerki, w celu dokonania zmian, biorących pod uwagę motywację i oczekiwania wszystkich zainteresowanych. Myślę, że kontakt z psychologiem może pomóc Panu poukładać bolące tematy. życzę powodzenia

Witam, napisał Pan bardzo krótką informację. To co można w niej przede wszystkim odczytać, to potrzeba zatrzymania się i refleksji nad swoim życiem, swoimi decyzjami i tym, co jest dla Pana ważne. Rozważyłbym podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam

Z tego, co Pan pisze jest w Pana życiu powtarzalność. A jeśli jest, to być może to właśnie jest wskazówką. Warto się temu przyjrzeć. Czemu tak się dzieje w Pana życiu, że coś się powtarza? Czy to te same błędy? Te same schematy? Być może ten sam dobór partnerki, który prowadzi do podobnych sytuacji?
Może potrzebuje Pan zmiany? Pomyślenia o celach i drogach dojścia do nich? O tym jak Pan do tej pory kształtował swoje życie, a jak chciałby Pan żeby wyglądało?
Wszystko to można także zrobić w gabinecie psychologa. Myślę, że warto byłoby działać i zmienić coś dla siebie i po to, by wyraźnie zobaczyć to, co wychodzi oraz to, co jest trudne i co Pan chce zmienić.

Dodam do przedmówców, że od nas zależy czy nasze życie jest nudne. Ponieważ realizuje Pan w swoim życiu własne pomysły. Wobec tego należałoby pomyśleć jak ożywić własne życie? Co chce Pan robić w swoim życiu? Jak te pomysły Pan realizuje? Druga sprawa to kontakty z dziećmi. Co Pan zrobił, aby odzyskać kontakt z dziećmi? W jakim czasie? Czy sposób Pana działań zadowala Pana? Co Pan może zrobić jeszcze... i jeszcze... i jeszcze...
proszę pomyśleć co mogą czuć Pana dzieci, gdy Pana potrzebowały, a Pana przy nich nie było? Jak długo to trwało? Tak tez długo może je Pan odzyskiwać. Nie ma lekko. Na dobre własne samopoczucie trzeba sobie zapracować. A więc co Pan zrobił w tym kierunku i czy działał Pan wytrwale?