Rozwój 3-letniego bratanka

Czy dziecko rozwija sie prawidłowo??Mój bratanek ma 3 latka( maj) Mało mowi, nigdy nie gaworzył, nie raczkował, obecnie nie woła siku, nadal mało mówi-zjada koncówki słowa np: kwiatek(katek). Jest nerwowy, nie słucha, ciągle ma kary (stoi w kącie), robi na złosc siostrze i innym dzieciom, gryzie aż do krwi. Od zawsze spał zle. W nocy pare razy się budzi a w dzien to pospi tak z 30 minut. Nie idzie niczego go nauczyc, nie zna kolorów, nie policzy nawet do trzech.Pobawi sie kolckami ale na chwilkę, ogląda tv prawie cały dzien. Bratowa mówi, że jest jeszcze mały i na wszystko ma czas. Czy cos Panstwa zaniepokoiło w moim opisie. Dziękuje.

Witam,

zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem dziecięcym, który będzie w stanie określić z czym jest kłopot i wraz z rodzicami znaleźć rozwiązanie.

Pozdrawiam
Ewa czernik

W tej sytuacji zachęcałabym do podjęcia konsultacji z lekarzem pediatrą, a w razie potrzeby psychologiem dziecięcym. Podobne trudności mogą być przejściowe, mogą jednak wskazywać na zaburzenia rozwojowe lub zaniedbania środowiskowe, dlatego warto podjąć diagnostykę.