Senność, zmęczenie - co mi jest?

Witam, mam 24 lata, jestem programistą. Mam ogromne problemy z wstawaniem i rozbudzeniem się. Dodatkowo cały dzień jestem senny (dodatkowo, kiedy mam jakiś stresujący problem, najchętniej położyłbym się i zasnął). Kawy nie piję, ponieważ czuję się po niej kiepsko i czasami odczuwam kołatanie serca. Mam niedowagę - 60 kg przy 186 cm wzrostu, chociaż jadam regularnie (chociaż bardziej z przyzwyczajenie niż poczucia łaknienia). Mam też słaby wzrok, który ciągle się pogarsza. Chcę się zabrać za siebie, ponieważ odczuwam ciągłe zmęczenie i bardzo łatwo mnie z tego powodu wytrącić z równowagi. Denerwuje mnie ciągła senność i brak koncentracji. Tracę z tego powodu motywację. Jakie badania mam zrobić ? Czytałem, że to mogą być objawy cukrzycy lub tarczycy. Pozdrawiam, Bartek
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zacznie od zebrania wywiadu i badania lekarskiego. Tak uzyskane informacje posłużą mu do zaplanowania niezbędnych badań dodatkowych.

Na pewno konieczne będzie wykonanie badania morfologii krwi, oznaczenie stężenia elektrolitów, glukozy, lipidogramu, TSH, parametrów wydolności nerek oraz wątroby etc. w surowicy, badanie ogólne moczu, EKG.

Zależnie od podejrzeń, które nasuną sie po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pana oraz na podstawie wyników wykonanych badań, wykonane zostaną również inne badania, być może również okażą się wskazane konsultacje spoecjalistyczne.

Pozdrawiam