Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąd u mnie duszności przy piciu alkoholu?

W przeciągu ostatniego miesiąca wydarzyło się u mnie cos bardzo niepokojącego. Otóż, siedząc ze znajomymi przy stole, popijając alkohol dostałam nagle duszności, serce zaczęło mi bić bardzo mocno, czułam się jakbym była zamknięta w przezroczystym pudełku. Ich głosy do mnie nie docierały, a ja sama czułam się jakbym przeżyła cos w rodzaju "umierania". Po miesiącu podobna sytuacja miała miejsce na parkingu w samochodzie. Znajomi, którzy ze mną siedzieli, nagle wydali mi się bardzo agresywni, muzyka w radiu zrobiła się głośniejsza i irytująca. Wszystko tak bardzo się zaczęło nasilać, aż serce zaczęło mi walic jak opentane. Musiałam wysiąść z samochodu, bo czułam, ze dłużej tam nie wytrzymam. W końcu się uspokoiłam, trwało to może jakieś 5 minut. Moje pytanie jest następujące, czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza i co to może być? Domyślam się, ze ma to podłoże psychologiczne, ale boje się reakcji lekarza na moje "objawy".
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Opisane objawy są najprawdopodobniej objawami napadu lęku panicznego. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty, który pomoże zrozumieć jego przyczyny, a także przepracować je i poradzić sobie z nimi.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Nie ma powodów aby obawiała się Pani reakcji specjalisty. W gabinecie psychologa, lub psychoterapeuty w intymnych warunkach spotka się Pani z osobą rozumiejącą Pani strach, oraz przerażające doświadczenia i gotową pomóc Pani się z nimi uporać.
Tak jak napisała Koleżanka powyżej, objawy opisywane przez Panią sugerują nadmierne odczuwanie lęku, lub napady paniki. Są to trudności, które poddają się psychoterapii i można sobie z nimi poradzić przy wsparciu profesjonalisty. Im szybciej zgłosi się Pani po pomoc, tym szybciej upora się Pani z tymi przerażającymi, nawiedzającymi Panią odczuciami, dla tego zachęcam do skorzystania z pomocy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy