Skłonności homoseksualne u mężczyzny

Witam. jestem chłopakiem i od kilku lat mam dobrego przyjaciela...z czasem ta nasza przyjaźń mimo że wydawało się nam że jesteśmy hetero przekształciła się w coś więcej...zostałem wychowany w tradycji i moja rodzina nigdy by tego nie zaakceptowała dlatego wmawiałem mu i sobie że musimy sobie znaleźc dziewczyny..miec dzieci..nie dawno moj przyjaciel znalazł sobie dziewczyne i bardzo sie to na mnie odbiło..jestem załamany i nie chce mi sie życ bardzo chętnie powiedział bym wiecej np mailem..

Witaj,
Poruszony problem jest wg. mnie wart tego,by porozmawiać o nim w gabinecie.Niekoniecznie bowiem musi wiązać się z homoseksualizmem ale z różnorakimi niedoborami w relacjach z własna płcią,zdradami osób waznych itp.Jeżeli więc zależy Ci na umocnieniu siebie w roli zgodnej z potrzebami i zarazem samoakceptacji,wsparciu w obecnym kryzysie-zapraszam lub polecam specjalistów w psychoterapii w każdym powaznym gabinecie/przychodni zdrowia psychicznego/.
Serdecznie pozdrawiam.

To, co przeżywasz w obecnej sytuacji można nazwać konfliktem dążenie-unikanie. Z jednej strony chciałbyś nawiązać bliższą relację z kolegą, z drugiej z kolei nie chcesz złamać zasad „wyniesionych z domu”. Aby poradzić sobie z tym konfliktem próbowałeś – jak mi się wydaje – wypierać i tłumić rodzący się niepokój, „na siłę” działać według „zasad ogółu”, co z kolei zaowocowało nasileniem napięcia w momencie, gdy Twój przyjaciel związał się z dziewczyną. To, co obecnie czujesz może być spowodowane nieprzepracowaniem Twojego wewnętrznego konfliktu. Z drugiej jednak strony podkreślam, iż „może tak być” – co oznacza, iż źródło Twojego obecnego stanu może być odmienne. Aby się o tym przekonać polecam wizytę u specjalisty psychologa w Twojej okolicy. Jeżeli jesteś zainteresowany takim spotkaniem, bądź konsultacją on-line (mail/Skype) zapraszam do kontaktu: psycholog@gardensport.pl .Pozdrawiam!