Skoczek dla dzieci

Witam. Chciałabym poznać opinię na temat skoczków dla dzieci. Czy są one bezpieczne dla dziecka? Jaki skoczki dla dzieci mają wpływ na rozwój dziecka? Czy szkodzą kregoslupowi? Przeczytalam już wiele opini i pozytywnych i negatywnych. Na ich podstawie wyrobilam sobie juz prawie zdanie, lecz mimo wszystko chcę przeczytać jeszcze co na ten temat sądzą fachowcy. Plusy i minusy skoczków dla dziecka - czy są one bezpieczne? Czy warto je stosować? Czy faktycznie istnieje ryzyko, że dziecko może mieć po nich krzywy kręgosłup, ból bioder albo nawet problemy z chodzeniem? Czy istnieje ryzyko trwałych defektów z powodu stosowania skoczków dla dziecka? I jeśli tak to jak jest możliwe, że takie skoczki dla dzieci są dostępne na rynku i nikt ich nie wycofał? Mam sporo wątpliwości w tej kwestii... Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Dzień dobry,

Najlepsze soczki dla dzieci to są te przegotowane w domu - świeże z dodatkiem kilku kropel oliw z oliwek lub oleju lnianego. Zwiększa przyswajalność witamin.
Maksymalna ilość soku dla dziecka powyżej 1 roku to 1 szklanka.

Soki dobrej jakości dla dzieci to Bobofruty, Gerber, gdyż są otrzymywane z dość czystych warzyw - niezanieczyszczonych.
Soki przecierowe dodatkowo zawierają błonnik, który ułatwia wypróżnianie.

Dodatkowo soki " dedkowane dla dzieci" np. Kubuś, Smakuś itp zawierają substancje słodzące - cukier lub syrop glukozowo - fruktozowy, które sprzyjają tyciu i wówczas nadwaga ma negatywny wpływ na kości i kręgosłup dziecka.