Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skrzywienie kręgosłupa a skierowanie na masaże w wannie perełkowej

Wynik badania radiologicznego wykazał skrzywienie kręgosłupa L, z pogłębieniem lordozy. Przewężenie przestrzeni M-kręgowej L4/L5?S1 ze zmianami zwyrodnieniowymi na tym poziomie Spondyloarthrosis def., boczne, dwułukowe skrzywienie kręgosłupa Th-l Od lekarza otrzymałam skierowanie na masaże w wannie perełkowej. czy to wystarczy? Nadmieniam, że bóle w okolicy lędzwiowej utrzymują się już bardzo długo.
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Masaż SPM

Masaż SPM polega na zasysaniu skóry do wnętrza szklanych baniek. Unoszone w ten sposób komórki są rozciągane. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat masażu SPM.

To nie wystarczy… Kąpiele jedynie uśmierzą chwilowo dokuczliwość bólową. Owa bolesność będzie powracać jak nie zatroszczy się Pani bardziej o ‘chory kręgosłup’. Trzeba popracować nad zbilansowaniem napięcia mięśniowego przykręgosłupowego no i o takie coś jak ‘gorset mięśniowy’ – czyli ćwiczenia na mięśnie posturalne dostosowane do Pani. Masaże perełkowe zwalczą tylko objaw – ból a nie usuną przyczyny. Nad poprawą kondycją kręgosłupa najlepiej popracować razem z fizjoterapeutą, ale o tym pewnie lekarz już wspomniał.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy