Słabe libido - jak temu zaradzić?

Witam, mam bardzo mały popęd seksualny. Ostatni raz współżyłem pół roku temu i od tego czasu nie odczuwam takiej potrzeby. Co zrobić, żeby moje libido wzrosło?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie.

Obniżenie potrzeb seksualnych może wynikać z wielu czynników. Bardzo często zależne jest to od Pana nastroju - i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli przechodzi Pan gorszy okres w swoim życiu, nie układa się Panu w pracy, czy związku, jest Pan wciąż przemęczony czy niewyspany - nie należy się dziwić, że Pana organizm nie odczuwa potrzeb seksualnych tak często, jak kiedyś. Jeśli Pana partnerka jest zawiedziona tą sytuacją, proszę spróbować wytłumaczyć jej tę zależność i podjąć próbę wspólnego przezwyciężenia problemów. Jeśli natomiast Pana nastrój jest dobry i nie ma Pan obecnie powodów do nadmiernego stresu, należy rozważyć inne potencjalne powody obniżenia libido. Przede wszystkim należy tu uwzględnić przyjmowane na stałe leki. Szczególnie podejrzane są tu leki antydepresyjne czy sterydy przyjmowane w celu zwiększenia masy mięśniowej. Jeśli nie zażywa Pan żadnych leków na stałe, warto udać się do lekarza, który wykona badania hormonalne - tu także może kryć się przyczyna Pana problemów.