Słyszenie muzyki po przebudzeniu a możliwe przyczyny

Wita. Od bardzo dawna "słyszę" muzykę w głowie, nawet po przebudzeniu (najczęściej dzwonek komórki), nie ma znaczenia czy czegoś słuchałem czy nie. Słyszę to od miesięcy, może nawet lat, ostatnio medytuję, i ta muzyczka stała się sporym problemem. Moje pytanie to: jak mogę się tego pozbyć?

Zachęcałabym do podjęcia konsultacji lekarskiej i/lub psychologicznej. Podobne objawy mogą być zupełnie niegroźne, ale mogą także wskazywać na zaburzenia neurologiczne lub psychiatryczne. Dokładny wywiad i diagnostyka pozwoli stwierdzić naturę trudności i dalsze możliwe działania.

Często zdarzają się tzw. dźwięki fantomowe - słyszy się muzyczkę z telefonu, wibracje, odgłosy aplikacji itd. Jeżeli są to odgłosy pojawiające się od czasu do czasu i z niewielkim natężeniem - wtedy nie ma większego problemu.
Jednak jeśli problem trwa długo (a pisze Pan nawet o kilku latach!) i jest uporczywa, dyskomfortowa - warto jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza. Proszę najpierw udać się na konsultację z neurologiem. Jeżeli badania nie wykażą źródła problemu, lub nie wskażą możliwości lekarskiego pozbycia się go - wtedy proszę zasięgnąć jeszcze porady psychologicznej bądź też psychiatrycznej. Pozdrawiam.