Spadek libido u 18-latki

Zauważyłam calkowity spadek mojego libido. Trwa to już więcej już pół roku. Od tego czasu przestalam sie masturbowac co wczesniej zdarzalo sie czesto, nie ciagnie mnie juz do bliskosci z druga osoba.Celowe podniecanie nic nie daje. Podczas seksu cialo reaguje prawidlowo na bodzce ale dzieje sie z automatu zas ja sama nie czuje podniecenia przez co nie osiagam zadnej przyjemności. Nie biore zadnych lekow, nie stosuje antykoncepcji, nie pracuje za duzo. Gdzie sie udac? Jaka moze byc przyczyna?

Witam Panią,

Nie pisze Pani nic o swojej sytuacji osobistej ani psychologicznej, anie też o ogólnym stanie zdrowia. czy w Pani zyciu w tych miesiacach nic sięnie zmieniło, ni stoi Pani przed żadną zmianą (matura, studia, praca, samodzielność itd), czy ma Pani stałego partnera czy zwiazek Panią satysfakcjonuje? Na wszystkie te pytania powinna Pani odpowiedzieć najlepiej podczas diagnozy u lekarza seksuologa. Mogło dojść do sytuacji w której Pani "nie pozwala sobie zinerpretować" całej reakcji seksualnej swojego ciała jako satysfakcjonującej seksualnie - na poziomie psychologicznym. A to wymaga zbadania szerego czynników psychologicnzych, któe mogły do takiego stanu doprowadzić. W takim przypadku, lekarz sekusolog, po wykluczeniu czynników "ogólnozdrowotnych" spadku libido powinien zaproponować Pani ukierunkowanąna problem terapię seksualną. Możę też być i tak, że nic Pani "nie dolega". Jest Pani w wieku kiedy Pani seksualność dopiero się kształtuje i pojawiają się "przypływy" i "odpływy" libido.

Pozdrawiam!

Na libido ma wpływ wiele czynników - ogólny stan zdrowia, poziom hormonów, ilość stresu, ilość obowiązków, wszelkie nagłe bądź planowane zmiany sytuacji życiowej, lęki itd itp. Niestety trudno stwierdzić co się dzieje w Pani wypadku. Proszę się zastanowić czy coś w Pani zyciu się zmieniło w ostatnim czasie, co mogło mieć wpływ na zaistniałą sytuację? Być może przydatna będzie w tym zakresie konsultacja z psychologiem i/lub seksuologiem.
Może Pani również sprawdzić poziom hormonów i wykonać podstawowe badania krwi zlecone przez lekarza ginekologa dla sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia. Pozdrawiam.