Spadek wagi i niechęć do jedzenia

Mam 18lat w ciągu ostatnich dwóch miesięcy moja waga zeszła z 55kg do 50kg (160cm wzrostu)Przez pewien czas jadłam nieco mniejsze posiłki, przestałam jadać niezdrowe przekąski, co więcej stałam się aktywniejsza. W ostatnich dniach jem jeden posiłek dziennie. Próbuje jeść ale źle się po tym czuje mam ochotę wymiotować, jednak się powstrzymuje. Do tego doszły zawroty głowy, nie jestem w stanie ustać na własnych nogach, gorzej sypiam. Co mam zrobić abym nie czuła obrzydzenia do jedzienia?

Proszę skonsultować się z lekarzem poz i sprawdzić czy nie ma fizjologicznych źródeł problemu. Jeśli nie - proszę udać się do psychologa, gdyż być może przyczyną tkwi w psyche i może doprowadzić do zaburzeń odżywiania. Pozdrawiam

Witam,

Zachęcam, by umówiła Pani wizytę u lekarza oraz u psychologa/psychoterapeuty. Nim uda się powiedzieć czego Pani trzeba, by nie czuła Pani obrzydzenia do jedzenia warto sprawdzić co sprawia, że Pani to obrzydzenie odczuwa oraz jaka jest przyczyna innych dolegliwości, o których Pani pisze. Zachęcam, by zadbała Pani o siebie i nie zwlekała z umówieniem się na wizyty.

Pozdrawiam
Karolina Matlak