Sprzyjające warunki do zapłodnienia

Plemniki pozostawione w suchym i ciepłym miejscu mogą zginąć bardzo szybko, nawet w ciągu kilku minut. Jeżeli natomiast znajdą sprzyjające warunki, podobne do tych w drogach rodnych kobiety, to jest wysoką wilgotność i stałą temperaturę, mogą przeżyć wiele godzin, a w warunkach schłodzenia do temperatury bliskiej zeru - nawet kilka dni. Gdzie się znajdują te sprzyjające warunki podobne do tych w drogach rodnych kobiety?A jakie to są warunki schłodzenia?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Warunki sprzyjające to miejsce wilgotne i o temperaturze 37 C, warunki schłodzenia to miejsce suche i o temperaturze bliskiej 0 C (można sobie wyobrazić, że będzie to np. pościel wywieszona na balkon).

z poważaniem
Michał Kurek