Stan psychozy i ociężałość umysłowa

witam serdecznie.moj syn ma 17 lat i od 7 miesiecy choruje na psychoze.na poczatku otrzymal respirydon ktory na pomagal potem dostal olanzapine z dawko stopniowo zwiekszona do 10m nie pomoglo wiec polaczono ja z abilify to pogorszylo jego stan drastycznie wiec wrocono do olanzapiny w dawce 20m efekt jest taki ze jest ogolnie spokojny ale mysli te same nie jest juz tym samym chlopcem przytyl 25 kg jest ociazaly flegmatyczny nia ma ochoty na nic .czy mozliwe ze syn ma ukryto wewnetrzno chorobe

Leki, które syn otrzymuje są to tzw. neuroleptyki,mają pewne działania uboczne,w większych dawkach powodują spowolnienie psychiczne i ruchowe,mogą powodować przyrost masy ciała, po uzyskaniu poprawy stanu zdrowia jest możliwość obniżenia dawki leków, wtedy jest mniej działań ubocznych,poza tym organizm stopniowo "przyzwyczaja" się do leków i poprawia się tolerancja.Można też zmienić leczenie i dobrać leki,które nie obniżają zbyt mocno standardu życia pacjenta.Trzeba konsultować to z lekarzem prowadzącym.