Olanzapina przy psychozie reaktywnej

Hej , mam takie pytanie od okolo 6 mscy biore olanzapine mialam psyhoze reaktywna ( jeden epizod psyhotyczny trwal moze tydzien ) bylam w szpitalu za granica jakies dwa miechy ciagle pod obserwacja teraz jestem pod obserwacja czy to nie jest Shizofrenia/ chce odstawic lek Ze wzgledu na to Ze czuje sie po Nim strasznie otepiala jakbym byla z boku samej siebie mam tez lęki . Boje sie nawrotu psychozy , jak najlepiej odstawic lek ? Przyjmuje 15 mg rano 5 mg wieczorem 10mg

Należy to zrobic pod nadzorem i opieką lekarza. Być może zaproponuje inny lek, by uchronić Panią przed kolejnym epizodem i pozwoli się pozbyć uciażliwych objawów ubocznych. Najczęściej jednak stałe przyjmowanie leków jest konieczne w tym rozpoznaniu przynajmniej przez okres kilkunastu miesięcy (zakładając, że nie wystapi kolejny epizod). Proszę się skosnultować z prowadzącym Panią lekarzem.