Stosunek do jedzenia u anorektyczek

Witam :) Mam pytanie dotyczące anoreksji. A dokładnie ile anorektyczki potrafią nie jeść? Ile to może trwać? Jak sobie radzą z napadami głodu i jak nie wraca do nich efekt jo-jo? Czy one wgl coś jedzą? Z góry dziękuję za odpowiedź :D
ponad rok temu

Jak odżywiać się w czasie ciąży?

Witam,
Właściwie ciężko jest odpowiedzieć na pytanie ile czasu anorektyczka potrafi nie jeść, ponieważ to zależy od konkretnej osoby. Jeżeli pojawiają się napady głodu to już raczej anoreksja przechodzi w bulimię. Praktycznie nie ma czegoś takiego jak efekt jojo u anorektyczek, ponieważ jest to choroba psychiczna trwająca latami, przez które chore osoby nauczyły się kontrolować. Zwiększenie masy ciała jest niezwykle pożądany przy anoreksji dlatego nigdy się nie mówi o efekcie jojo w przypadku tej choroby. Myślę, że nie do końca rozumiesz czym jest anoreksja. To nie jest sposób na odchudzanie, a poważna choroba psychiczna, której skutkiem jest ciągłe odchudzanie się, ponieważ w ten sposób osoby chore chcą zdobyć akceptację środowiska lub zwrócić na siebie uwagę, co często skutkuje w zupełnie odwrotny sposób.

Mgr Edyta Obolewicz jest wykwalifikowanym dietetykiem z doświadczeniem w pracy z pacjentami. W pracy zawodowej skupia się na kompleksowym podejściu do pacjenta oraz jego problemów, proponując indywidualnie dobrane porady dietetyczno-żywieniowe. Prowadzi prywatny gabinet dietetyczny Mr&Mrs Beauty w Gdyni.
0

Anoreksja jest przewlekłą chorobą, która może trwać latami. Z głodem anorektyczki radzą sobie na różne sposoby, co w konsekwencji prowadzi do wyniszczenia organizmu, a u około 20% chorych do śmierci.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty