Stosunek do jedzenia u anorektyczek

Witam :) Mam pytanie dotyczące anoreksji. A dokładnie ile anorektyczki potrafią nie jeść? Ile to może trwać? Jak sobie radzą z napadami głodu i jak nie wraca do nich efekt jo-jo? Czy one wgl coś jedzą? Z góry dziękuję za odpowiedź :D
ponad rok temu

Witam,
Właściwie ciężko jest odpowiedzieć na pytanie ile czasu anorektyczka potrafi nie jeść, ponieważ to zależy od konkretnej osoby. Jeżeli pojawiają się napady głodu to już raczej anoreksja przechodzi w bulimię. Praktycznie nie ma czegoś takiego jak efekt jojo u anorektyczek, ponieważ jest to choroba psychiczna trwająca latami, przez które chore osoby nauczyły się kontrolować. Zwiększenie masy ciała jest niezwykle pożądany przy anoreksji dlatego nigdy się nie mówi o efekcie jojo w przypadku tej choroby. Myślę, że nie do końca rozumiesz czym jest anoreksja. To nie jest sposób na odchudzanie, a poważna choroba psychiczna, której skutkiem jest ciągłe odchudzanie się, ponieważ w ten sposób osoby chore chcą zdobyć akceptację środowiska lub zwrócić na siebie uwagę, co często skutkuje w zupełnie odwrotny sposób.