Strach przed teraźniejszością u młodej osoby

Kiedy mam wykonać czynności wokół siebie, czuję zniechęcenie, znudzenie, zwątpienie. Czuję, że przyczyną tego jest moja przeszłość, która ciągle jest ze mną. Uciekam w przeszłość, gdyż jest we mnie strach przed teraźniejszością. Bierze się on z tego, że nie miałam wpływu na nią. A teraz mam, tylko tego nie widzę! Nie mam wpływu na to, co mnie spotyka, tylko na odbiór tego! Jestem nadwrażliwa, dlatego chętnie pomagam własnym kosztem. Jestem uzależniona od tego! Jak się od tego wyzwolić?

Witam!
Od przeszłości raczej trudno uciec. Na wcześniejszych doświadczeniach budujemy naszą teraźniejszość i przyszłość. Ważne, aby Pani starała się iść do przodu, aby przeszłość w tym Pani nie przeszkodziła, przeciwnie pozwoliła zbudować w przyszłości coś wartościowego i trwałego. Oczywiście, że ma Pani wpływ na to, co się z Panią dzieje. Musi Pani zdać sobie z tego sprawę.
Proszę pamiętać, że pomoc innym to wspaniały początek, żeby zrobić coś dobrego ze swoim życiem. Trzeba tylko pamiętać, żeby stawiać innym jasne granice" to i tamto mogę dla Ciebie zrobić, ale tego już nie. Proszę także nie bać się i oczekiwać pomocy i rewanżu za swoje działania od innych.
Życzę powodzenia, J.Pluta

Witam serdecznie
Bardzo ogólnie pisze Pani o tym , że przeszłość miała wpływ na to co się z Panią obecnie dzieje. Może Pani odzyskać poczucie kontroli nad własnym życiem, jeśli tylko zacznie Pani podejmować decyzje w zgodzie ze sobą i pozytywnym wizerunkiem siebie. Warto skonsultować się z psychologiem , żeby mogła Pani wzmocnić się , przepracować problemy i skoncentrować na swoich zasobach.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psycholog

Dzień dobry, podaje pani bardzo ogólne informacje, rozumiem, że trudno pisać o pewnych rzeczach w tym miejscu. Z tego względu zachęcam do podjęcia psychoterapii, gdzie w bezpiecznych warunkach będzie pani mogła pracować nad sobą razem ze specjalistą. Pozdrawiam.