Stres i uczucie lęku po okresie matur

Witam serdecznie. Jestem tegoroczną maturzystką. Wszystko zaczęło się, mniej więcej, na dwa tygodnie przed egzaminami - wystraszam się każdej rzeczy. Spadnie długopis? Podskakuję! Ktoś coś głośniej powie? Podskakuję! Zadzwoni mój telefon? Podskakuję! Taki stan trwa do dnia dzisiejszego i reaguję podskokiem i ogólnym wystraszeniem na wiele wiele rzeczy. Jest to męczące na dłuższą na metę, nie wiem, co się dzieje. Czy jest tego jakaś konkretna przyczyna? Czy można się tego pozbyć?

Dzień dobry, zachęcam panią do odpoczynku podczas wakacji, relaksu, wyjazdu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pani stan jest spowodowany podwyższonym napięciem w okresie matur i minie z czasem. Jeżeli jednak sytuacja nie ulegnie zmianie zachęcam do kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam.