Szanse na rentę chorobową dla żony z CHAD

żona choruje na CHAD od 2006 r., ostatnie epizody depresyjne miała w marcu i listopadzie 2013, wcześniej epizody depresyjne miała rzadziej, kilka epizodów manii i hipomanii, obecnie-do czerwca 2014- jest na świadczeniu reh. (łącznie 8 miesięcy). Czy ma szanse na rentę chorobową.

Witam Pana
a dlaczego od razu rentę? wiem że jest to zabezpieczenie środków finansowych ale z CHAD przy dobrze dobranych lekach i długoterminowej psychoterapii można całkiem dobrze funkcjonować. Pewnie Pana małżonka jest w wieku około 50 lat, zastanowiłabym się czy obecny CHAD nie jest w jakiejś części związany z menopauzą. To jest tak z tą chorobą że można ją opanować przy współpracującym z sobą psychiatrze, ginekologu i endokrynologu. Ma Pan blisko Kraków, gdzie jest kilkoro dobrych specjalistów
pozdrawiam
Anna Suligowska

Warto poprosić lekarza psychiatrę, który leczy żonę, o wypisanie wniosku. Trzeba będzie złożyć stosowne podania, a także dokumentację i historie choroby i czekać na wezwanie przed komisję, która oceni rzeczywista niezdolność żony do pracy- czasową lub stałą. Wszystko zależy od przebiegu choroby i nasilenia objawów.