Szukanie wsparcia przez osobę z jednostkami chorobowymi F43 i F60

Dobry wieczór, mam problemy- jednostki chorobowe- f43 i f60. Przez 6 lat uczestniczylam w terapii indywidualnej. Przeżyłam ostre załamanie w życiu (bezdomność, przerwane studia). Teraz jestem właścicielką firmy jednosobowej. Samotną. Mam ponad 50 lat. Nie wiem, jak sobie radzić z moimi problemami- ustabilizować swoje życie emocjonalne tak, aby nie przeszkadzało mi w zawodowym. Co mogę zrobić sama, i gdzie szukać wsparcia? Dziekuję za odpowiedź. Anna

Dzień dobry,

Myślę, że dla Pani dobrym rozwiązaniem będzie uczestnictwo w grupie (wsparcia lub terapeutycznej). Może je Pani znaleźć np.: przy niektórych oddziałach szpitalnych lub w różnych fundacjach / stowarzyszeniach zajmujących się osobami z problemami psychicznymi.

Witam serdecznie,
szczerze zachęcałabym do podjęcia psychoterapii myślę, ze odpowiednia byłaby raczej długoterminowa, indywidualna lub grupowa. Z tego co Pani pisze problem trwa już od jakiegoś czasu i wciąż się Pani z nim boryka, wciąż wpływa na Pani życie, nie znam szczegółów, ale może być tak, że na tyle "mocno w Pani siedzi", że w celu uporania się z nim warto pomyśleć o dłuższej terapii. Czytam też, ze ma Pani już takie doświadczenie, zachęcałabym teraz do przemyślenia formy grupowej, może się okazać bardzo pomocna w Pani sytuacji. Można także szukać pomocy z NFZ, osobiście nie znam sytuacji w Poznaniu, znalazłam tylko taki wykaz http://posnaniapsyche.blogspot.com/p/blog-page.html, może okaże się pomocny. Pozdrawiam.