Dobra dieta o niskiej cenie

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące dobrej diety. Mam 15 lat ,165 cm wzrostu i ważę 52 kg. Chciałabym schudnąć z 5 kg, bo strasznie odstaje mi brzuch i boczki, także wszyscy mi mówią, że jestem gruba. Chcę zastosować dobrą dietę, ale taką bez ryżu, bo nienawidzę tego jeść. Dużo chodzę, ale ćwiczę jedynie na w-f. Teraz zaczęłam robić brzuszki, ale jest to nieregularne. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam, bo myślałam, że to mi nie potrzebne, nie stosowałam też żadnej dobrej diety - dokładnie z tego samego powodu. Pomocy! Chciałabym zastosować jakąś dobrą dietę, która dodatkowo będzie dosyć tania i nie będzie wymagała dużych nakładów finansowych, ponieważ mam 15 lat i nie mam swojego źródła utrzymania. Czy istnieje dobra dieta o rozsądnej cenie, która mogłaby mi pomóc zrzucić zbędne kilogramy? Z góry bardzo dziękuję za informacje. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, ale jest dosyć niska. Twoje BMI wynoszące 19,1 znajduje się około 25 centyla, od którego zaczyna się szczupłość. Być może źle odbierasz uwagi znajomych. To normalne, że w tym wieku jesteś dla siebie bardziej krytyczna. W okresie dorastania zmienia się kształt ciała i jego rozmiary. Odchudzanie nie tylko nie jest Ci potrzebne, ale również jest niewskazane i mogłoby źle odbić się na Twoim zdrowiu i urodzie.

Powinnaś odżywiać się zdrowo. Ryż oraz inne produkty zbożowe powinny być podstawą Twojej diety i dostarczać najwięcej kalorii : http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
Są to takie produkty jak: pieczywo razowe, płatki zbożowe, makarony razowe, ryż, kasze. Mamy naprawdę szerki wybór kasz (jaglana, gryczana, orkiszowa, jęczmienna). Są różne rodzaje płatków, musli, makaronów, więc może któreś przypadną Ci do gustu. Próbuj różnych produktów, bowiem dieta powinna być urozmaicona. Nie zapominaj o dodatkach: dużej ilości warzyw oraz białku: chudym mięsie, rybach, chudej wędlinie, twarogach i inym nabiale.

Pozdrawiam