Techniki walki z mutyzmem selektywnym u osoby dorosłej

Czy istnieją jakieś techniki do walki z Mutyzmem Selektywnym u osoby dorosłej - 23 lata ?

Witam. Mutyzm selektywny jest zburzeniem mowy o podłożu psychologicznym. Zatem radziłabym skontaktowac się z psychologiem. Pomocy może też Pan szukać w Poradni Terapii Mutyzmu "Mówię". Z wyrazami szacunku.Anna Tońska-Szyfelbein

Mutyzm pokazuje,że osoba dotknięta tym problemem ma silne poczucie lęku przed kontaktem z innymi osobami. Radziłabym przede wszystkim skontaktować się z psychologiem, który zajmuje się psychoterapią, gdyż pomoc tego specjalisty będzie potrzebna, aby poradzić sobie z problemem.