Terapia grupowa a lęki

Ponad miesiąc temu ukończyłam terapię grupową. Jest znaczna poprawa, jednak wciąż towarzyszy mi lekka obawa przed powrotem lęków, mimo że nic się nie dzieje. Co w takiej sytuacji zrobić? Stawić czoła lękom? Ale jak? Warto dodać że występuje u mnie strach przed przyszłością (wybór studiów czy innej szkoły). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

jeśli jest Pani pod opieka Poradni w której uczestniczyła Pani w terapii być może warto udać się tam na konsultację, opowiedzieć o swoich obawach. Taki leki lęk z drugiej strony, pewna obawa o przyszłość jest zrozumiały w nowej w pewnym sensie, dla Pani sytuacji po terapii. Pozdrawiam.

Może warto kontynuować terapię w trybie indywidualnym? Jest możliwośc skorzystania z formy psychoterapii podtrzymującej.