Testy czynnościowe z Metoclopramidem u 23-letniej osoby

Witam. Niedawno robiłam testy czynnościowe z metoclopramidem, i chciałabym aby ktoś z Państwa przeanalizował mój wynik. Przed tabletką (na czczo bez żadnych leków) 12,49 po 1h z tabletką, 18, 78. Czy to dobrze, źle? Dodam ze to pierwszy taki pomiar, wcześniej miałam badaną samą PRL i wyniki były różne, 1-szy był bodajże 34 , kolejne 40, wszystkie te wyniki przy bromergonie, następnie po dostinexie spadło do 8, 78, później nie brałam około 3 msc wzrosło ponad 70. Będę wdzięczna za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Wykonanie poziomu innych hormonów regulowanych przez przysadkę, ocenić pole widzenia oraz wykonać RM przysadki mózgowej. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa.