Trauma w dorosłym życiu po przemocy w szkole

Chcialabym zapytać jak pomoc osobie nad ktora znecali sie kiedys w szkole? Jestem z chłopakiem juz 2 lata a on w snie ma lęki i codzinnie o tym mysli..Przykro mi jest patrzec jak cierpi.To bylo 7 lat temu a on dalej to przeżywa.Pare dni temu wyznał mi co mu robili, kazali i straszne to jest.Nie wiem czy nie ukrywa czegos jeszcze przede mna z tym związane, czy noe zrobili mu czegos gorszego..Nie chce za duzo mowic.Prosze o jakas poradę.Dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji pomocna może być rozmowa z psychologiem.

Trauma i jej emocjonalne konsekwencje często maja znaczny wpływ na funkcjonowanie obecne. Dlatego warto je przepracować w psychoterapii. Doświadczony terapeuta będzie potrafił pomóc przyjąć, zrozumieć i pozwolić odejść trudnym emocjom, odbudować poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie i wartości. Warto się zgłosić do psychologa i podjąć terapię.