Trudności z opanowaniem zachowania

Witam. Od długiego czasu mam problem ze swoim zachowaniem...nie potrafię nad sobą zapanować w wielu sytuacjach, jestem rozdrażniona, strasznie nerwowa. Mam również problem z tolerancją różnych dźwięków np. mlaskanie przy jedzeniu, żucie gumy itd. Każdy dzień przynosi jakieś nerwy. Dokucza mi to w codziennym życiu, a zauważyłam, że moich bliskich też to dotyka. Chciałabym usłyszeć jakąś rade...czy może po prostu mam to przeczekać...?

Witam,

Zachęcam by wybrała się Pani na konsultacje do psychologa/psychoterapeuty, a także do lekarza psychiatry. Specjaliści porozmawiają z Panią, rozeznają w czym może leżeć przyczyna i zapewne zaproponują najbardziej odpowiednią formę pomocy. Takie konsultacje czy podjęcie psychoterapii może też Pani pomóc lepiej siebie zrozumieć i to co się z Panią dzieje. Łatwiej też będzie znaleźć rozwiązanie. Jeśli trudność jest od długiego czasu i jest dokuczliwa, może być Pani trudno poradzić sobie samej.
Pomocy może Pani szukać między innymi w Poradniach Zdrowia Psychicznego czy w prywatnych gabinetach wymienionych specjalistów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Tego typu napięcie nerwowe może mieć źródło w szerokim spektrum czynników, związanymi zarówno z Pani doświadczeniami z przeszłości, obecną sytuacją, jak również stanem zdrowia. Polecałbym Pani konsultację u psychologa, jak również w dalszej perspektywie udział w programie Redukcji Stresu Opartego na Uważności MBSR.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Obawiam się, że przeczekanie nic nie pomoże a może tylko zaostrzyć objawy. W Pani przypadku ważne by znaleźć źródło, które powoduje wzrost napięcia nerwowego. W tym celu należy udać się do psychologa/psychoterapeuty, który po wstępnej diagnozie zaproponuje metodę poradzenia sobie z uciążliwymi odczuciami.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
Skoro Pani dolegliwości utrzymują się „od długiego czasu” i dotychczas nie ustąpiły, to nie ma sensu dłużej czekać. Objawy będą się nasilać. Mogą też pojawić się inne zaburzenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie niezwłoczne podjęcie psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pani pytanie skąd biorą się objawy. Jeżeli jednak trwają od dłuższego czasu i utrudniają pani kontakty z ludźmi to pytanie brzmi czy można je przeczekać? Czy objawy same ustąpią. Zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą który postawi wstępne diagnozy i zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.