Trudności z życiem w zgodzie ze sobą i innym

święta są a ja nie potrafię żyć w zgodzie ze sobą i z rodziną :( z nikim się nie potrafię dogadać :( chcę jak najszybciej wyjechać znów z kraju ale jednak chciałbym abym jednak cieszył się z rodziny jak kiedyś i tak samo się z nią dogadywał :( obecnie wszyscy mnie denerwują- ja pewnie ich też. nie ma zgody, nawet przy stole podczas świąt. Dodam, że powoli wychodzę z depresji, wszystko mnie nudzi, nie wykazuje zainteresowania innymi chociaż się staram. Jak się pogodzić ze sobą i z innymi?

Witam,
tak jak Pan wspomina wychodzi Pan z depresji, to nie jest łatwe dla Pana, może także nie być łatwe i dla Pana rodziny. Myślę, ze najważniejsze to dać sobie i rodzinie trochę czasu. Depresja jest chorobą, powoduje pewne zmiany także w mózgu, w przekaźnictwie neuronalnym, na wyjście z której potrzeba nieco czasu. Prócz starań zalecałabym także więcej wyrozumiałości i cierpliwości, dla siebie przede wszystkim. Może warto porozmawiać z rodziną o chorobie, która Pana dotknęła. Z czasem wszystko może wrócić do normy. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o kontakt bezpośredni na maila (swiśniewska72@gmail.com) lub telefonicznie. Pozdrawiam.

Witaj,
Święta to wbrew pozorom trudny czas i pewnie dla wszystkich w rodzinie.Tak więc,bycie razem nie musi oznaczać tylko podporządkowania się,ani tylko ucieczki.Zawsze można uzyć formuły pośredniej:cieszę się,że mogę z Wami być,albo:bardzo tęskniłem.Możesz porozmawiać o tym,że oddalenie się w samodzielność jest potrzebne,by sprawdzić swoje mozliwości i że odniosłeś w tej dziedzinie sukces,który być może nie byłby możliwy podczas bycia wśród bliskich.
Rodzina niejednokrotnie bardzo cierpi,gdy dziecko zaczyna się oddalać.Jest to jednak sygnał miłości,który może być nawet agresją w momentach krytycznych,choć nie nastawioną na wyrzucenie Cię,lecz zmuszeniem do pozostania.To bardzo trudne przezycie,więc Twój powrót i proponowane wyżej ciepłe słowa o tęsknocie moga dobrze wpłynąc na wszystkich.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.