Trzyletnie dziecko odtrąca dziadka

Witam mam pytanie moja 3 letnia córka nie lubi dziatka a dziadek bardzo ja kocha chce się z nią bawić a ona go odtrąca gdy siedziby przy stole mówi ze jedna osoba jej nie pasuje albo mówi asio co mam zrobić

Witam

Dzieci czują znacznie lepiej od nas dorosłych, wyczuwają czasem znacznie więcej emocji. Często dzieci i to tak małe powielają stosunek swoich rodziców do jakiś osób, być może warto się zastanowić czy Pani nie ma jakieś niechęci do ojca lub np. Pani mąż i córka to wyraża za was? A być może są inne powody takiego zachowania, mam trochę za mało danych, żeby stwierdzać coś na pewno. Często emocje pomaga rozładować namalowanie osób czy sytuacji wywołujących te emocje. Może Pani poprosić córkę o namalowanie dziadka i porozmawiać o tym obrazku.

Pozdrawiam
Agnieszka Skawińska

Witam. Czasem tak jest, że dziecko ma swoje sympatie i antypatie, z różnych powodów. Może dziadek mówi grubym głosem albo ma straszne (według dziecka) wąsy? A może jest zbyt obcesowy w postępowaniu z wnuczką, to znaczy za dużo chce i za bardzo się stara? Musi się Pani temu uważnie przyjrzeć. Warto pokazać dziecku, że dziadkowi może być przykro gdy słyszy takie słowa, ale jednocześnie zaakceptować to, że dziecko ma prawo do swoich uczuć. Proszę też zwrócić uwagę, czy córka nie lubi dziadka "od zawsze" czy też jest to coś nowego. Pozdrawiam i życzę powodzenia.