U jakiego specjalisty najlepiej rozpocząć leczenie w tej sytuacji?

Dzień dobry! Mam 20 lat i od jakiegoś czasu dręczą mnie dziwne problemy.Dręczy mnie takie uczucie pustki, lęku niepokoju.Dodatkowo od pewnego czasu dręczy mnie uczucie odrealnienia. Chodzę tak po domu, powiem coś komuś a po chwili nie wiem czy ja coś mówiłem, . Miewam też wahania nastroju jednego dnia jestem bardzo szczęśliwa później mała rzecz potrafi mnie zdenerwować, doprowadzić do szału (zdarzało mi się coś zniszczyć). Nigdzie nie jestem szczęśliwa gdy byłam w Polsce chciałyśmy wyjechać teraz jestem za granica pragnę wrócić do Polski. Prawie 2 lata temu leczyłam się na depresje przez pół roku. Codziennie się czym potrafię martwić mieć do siebie wyrzuty sumienia, myśleć czy wszystko robię w życiu okej. Nie chce nikomu sprawiać przykrości. Gdzie najlepiej zacząć leczenie u psychologa czy u psychiatry? Czy to może być bordeline czy jakieś inne zaburzenie a może powrót depresji ?

Dzień dobry!

Przedstawione przez Panią objawy nie są wystarczające do diagnostyki. A wydaje się, że ta w Pani przypadku jest kluczowa. Leczenie można podjąć dopiero po ustaleniu co właściwie leczymy. Warto udać się do lekarza psychiatry, by ten zlecił dalszą diagnostykę odpowiednimi testami psychologicznymi. To na ich podstawie będzie w stanie ocenić występowanie i przede wszystkim nasilenie poszczególnych objawów, a potem postawić trafną diagnozę. Po niej specjaliści z pewnością pokierują Panią dalej. Jeżeli ma Pani jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości zapraszam serdecznie do kontaktu. Pozdrawiam ciepło!