Uczucie braku powietrza podczas oddechu

Witam! Mam pewien problem odnośnie odczucia braku powietrza. Więc tak czasami mam takie uczucie jakby brakowało mi tlenu oddycham wtedy normalnie oddech nie jest płytki ani szybki. Czy może wynikać to z nerwów? Ponieważ dość często się denerwuję a mój ojciec cierpi na nerwicę . Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam!

Jeżeli ma Pan takie podejrzenia proszę udac się na konsultację do psychiatry. Specjalista oceni zgłaszane przez Pana doleglwości i jeśli będzie potrzeba ustali dalsze postępowanie.
W przypadku wykluczenia zaburzeń nerwicowych proszę udac się do lekarza od " ciała".