Uczucie braku sensu życia u 26-letniej kobiety

Witam ostatnio nic mi sie nie chce sa takie dni ze nawet z lozka nie widze sensuzeby wstac.Mam 26 lat i czworke dzieci najstarzsa ma 8 lat i od zawsze siedze z nimi w domu nigdy nie pracowalam chciala bym isc do pracy ale nie mam z kim zostawic najmlodszej a kazde wyjscie z kolezanka z domu konczy sie klotnia z mezem.Nic mi sie niechce czasami nie widze sensu w moiom zyciu wszystko jest beznadziejne nic tylko siedze w tym domu sprzatam piore gotuje i tak w kolko od 8 lat.Mam dosyc.Pomozcie.

Jest Pani młodą kobietą, która chyba nie miała zbyt wiele czasu by "czerpać z życia", realizować swoje potrzeby i marzenia. Wychowywanie czwórki dzieci to ogromny wysiłek, szczególnie że wszystkie są małe i wciąż dużo potrzebują i "biorą". Nic dziwnego, że może Pani odczuwać brak, deficyt, zniechęcenie - to tak jakby zasoby energii, miłości, dawania wyczerpały się; jak w przysłowiu: "z pustego i Salomon nie naleje"...
Myślę że by bronić się przed depresją, ale także po prostu by "zawalczyć" o swoje prawa i potrzeby, powinna Pani skonsultować się z psychiatrą i psychoterapeutą. W trakcie terapii może Pani odbudować utracone zasoby i nauczyć się jak chronić się przed nawrotem takiego stanu, jak obecny.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Proszę koniecznie spotkać się z psychologiem., Podobne objawy mogą oznaczać poważny kryzys, przemęczenie, ale także depresję. Psycholog zdiagnozuje, w razie potrzeby zaleci konsultacje psychiatryczną (i włączenie farmakoterapii), a także poprowadzi psychoterapię, która pozwoli Pani na zmianę o odnalezienie na nowo sensu i radości życia. Pierwszą konsultację- jeśli nie ma możliwości- można spróbować odbyć online. Są gabinety pracujące w ten sposób, ułatwiające dotarcie do specjalisty osobom w Pani sytuacji.