Uczucie bycia pod wpływem alkoholu i zaniki pamięci

Witam,ostatnio zdarzyły mi się 4 dziwne dni w których czułem się jakbym coś wypił/śnił,a nic w tych dniach nie zażywałem.zdarzają mi się wtedy zaniki pamięci,problemy z wysławianiem się lub ze skupieniem.W tym miesiącu napotkało mnie trudne zdarzenie w życiu rozłożone na różne dni lecz "dziwne" dni wypadały losowo.Chcąc odreagować 2-3 x w tyg. imprezowałem.Wysypiam się i dobrze odżywiam, co mi jest ? czy to zwykła depresja czy może nagle mój organizm dziwnie reaguje np na alkohol?

Na podstawie trudno to jednoznacznie stwierdzić, ale możliwe, że doświadczył Pan po prostu tzw. derealizacji. Jest to uczucie jakby nierealności czy oddalenia otaczającego świata. Niektórzy opisują to wrażenie mówiąc, że czują się jak w mydlanej bańce.

Derealizacja pojawia się zwykle wskutek przeżywania nadmiernego napięcia czy stresu, może również być wynikiem zmęczenia. Sama w sobie nie jest niczym groźnym i zwykle przy zmniejszeniu poziomu stresu i po odpoczynku nie pojawia się już.