Uczucie gorąca i szybkie bicie serca u 7-letniego syna

Czy to nerwica? Mój 7 letni synek często mówi że mu w środku gorąco,rączki robią mu się zimne ale spocone-nóżki też,serduszko bardzo mocno bije on zaczyna czuć że bardzo niespokojny i zdenerwowany,bez żadnych powodów,robi mu się niedobrze,do tego stopnia że raz już zwrócił w takiej sytuacji i tego chyba boi się najbardziej,boi sie i płacze gdy w klasie jest głośno,jazdy samochodem i różnych podobnych sytuacji.Byłam już u psychologa i neurologa ale nic niepokojącego na wizycie nie widzieli.

Opisywane przez Panią dolegliwości mogą świadczyć o np. nieefektywnych metodach dziecka w radzeniu sobie ze stresem. Polecam udać się jeszcze raz do psychologa, który uzbroi Pani syna w metody które pomogą mu się uspokoić w sytuacjach trudnych, nerwowych, czy stresujących. Niekoniecznie jest to nerwica, lecz długotrwały brak umiejętności przeciwdziałania stresowi może do takowej doprowadzić. Dlatego,polecam zgłosić się na konsultację psychologiczna, podczas której omówione zostaną sytuacje dla dziecka trudne i to, w jaki sposób może sobie z nimi zadaniowo radzić. Powodzenia.

Jeśli psycholog wykluczył zaburzenia lękowe u synka, a inni lekarze nie widzą somatycznych przyczyn objawów, warto dużo z malcem rozmawiać, pytać go o to jak można mu pomóc itp. Czasem podobne przeżywanie może być oznaką wrażliwości układu nerwowego lub charakterystycznymi cechami dziecka. Zmiana jest w pewnym stopniu możliwa- w kontekście opanowywania emocji, uczenia się reagowania w sytuacjach stresowych itp. Może oprócz diagnostyki warto popracować z psychologiem nad przezywaniem przez synka emocji?