Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie lęku i niepokoju po zażyciu środków

Po zażyciu pewnych środków poczułem ogromny lęk i niepokój . Czułem jakby stawało mi serce myślałem że już po mnie , to mineło ale nie do końca . juz 4 miesiace od tego zdarzenia przeleciały lecz ja nadal co jakiś czas mam dziwne objawy robi mi się ciepło na żołądku , muszę się zerwać z miejsca , czesto trzymam reke na piersi sprawdzajac czy serce dobrze pracuje czasami wydaje mi się że nie pracuje lub tak jak by się dusi . Nie mogę często spać i mam różne dziwne myśli . Co się dzieje ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Zaburzenia lękowe

Witam,
zachęcałabym Pana do indywidualnej konsultacji z psychologiem lub psychiatrą. Jak Pan sam zauważa coś się z Panem dzieje, z grubsza objawy wyglądają jak objawy przy zaburzeniach lękowych, co nie oznacza, diagnozy tych zaburzeń, nie tylko objawy ale też i czas trwania i inne czynniki składają się na diagnozę, a tej nie da się postawić przez internet. Ale jednak coś się z Panem dzieje. Nie pisze Pan jakie to były środki ale generalnie środki psychoaktywne bywają dość niebezpieczne i mogą u pewnych osób wywoływać także bardziej trwałe skutki psychiczne. Rożne czynniki w osobie mogą mieć na to wpływ, czynniki biologiczne, osobowościowe itp. sprawa jest na prawdę dość złożona. Warto udać się jak najszybciej do specjalisty sprawę wyjaśnić, ważna jest tutaj szybka interwencja, może ona rozwiązać Pana problemy. Istnieje zapewne wiele sposobów poradzenia sobie z tymi problemami, (także psychoterapia - ale po dokładnej diagnozie) nie warto martwic się tym co się dzieje, a raczej starać się sprawę wyjaśnić i rozwiązać im szybciej tym lepiej. Zachęcam do indywidualnej konsultacji ze specjalistą. Można próbować szukać takiej w Poradniach Zdrowia Psychicznego odpowiednich do miejsca zamieszkania (leczenie bezpłatne w ramach NFZ). Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Dzień dobry!

Substancje psychoaktywne mogą wywoływać różne przykre objawy. Nie wspomina Pan, jakie rodzaju były to środki. Proszę osobiście skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy