Uczucie osamotnienia i potrzeba pochwał

Mam 20 lat. Wiem, że już nie jestem dzieckiem, może i nie wypada, ale strasznie brakuje mi chwalenia, życzliwości i "głaskania". Moja rodzina odnosi się do mnie obiektywnie i szczerze, ale przyznam się, że czuję się bardzo samotnie i czuję ogromny strach. Czy to wyraz mojego zdziecinnienia, czy już nie wypada mi chcieć takich rzeczy? Skąd się bierze moje osamotnienie?

Dzień dobry!

Każdy człowiek, niezależnie od płci czy wieku, potrzebuje czuć się kochany, akceptowany, szanowany, doceniany. To naturalna i prawidłowa potrzeba.
Warto jednak, żeby dorosły człowiek umiał sam zaspokajać swoje potrzeby, np. wypracować sposoby dzięki którym może utrzymywać swoją samoocenę na dobrym poziomie, wchodzić w takie relacje z ludźmi, w których będą wymieniane pozytywne emocje, ciepłe gesty itp.
Drogą nauki takiego dbania o siebie i lepszego rozumienia siebie jest psychoterapia.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza