Uczucie otępienia, zablokowania wewnętrznego

Witam. Mam 22 lata, od 3 lat siedzę w domu, z wyjściami do psychiatry. Byłem u wielu lekarzy, zawsze przypisywali mi lekarstwa na stany depresyjne. Jest mi ciężko, nie rozmawiam z ludźmi, czuje sie zablokowany wewnętrznie, otępiały, wyprany z uczuć i zdziczały w kontakcie z ludźmi. Psychiatrzy nie prowadzą ze mną rozmowy, nie dociekają co ze mną jest, może to jest ich wnikliwe oko ale ja czuje, że problem leży głębiej niż samo wypisanie recepty. Powinienem się udać do psychologa, mimo leków?

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty w swojej okolicy na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Farmakoterapia i psychoterapia nie stanowią opozycji, celem obu jest wyleczenie. I jeżeli przez tyle lat samo leczenie farmakoterapią nie przynosi oczekiwanego rezultatu, to warto rozważyć leczenie przyczynowe Pana objawów (tj. psychoterapię).
Może Pan rozważyć leczenie ambulatoryjne (PZP, prywatnie) lub na oddziale szpitalnym, w którym stosowana jest psychoterapia (link do niektórych z nich http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/odzialy-stacjonarne/).
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Tak! Proszę nie czekać. Bardzo często farmakoterapia i psychoterapia idą w parze. Skoro sam Pan odczuwa potrzebę rozmowy - proszę to uczynić. Psychoterapia pozwala przepracować, omówić, przeanalizować problem i poznać jego źródła - dzięki czemu można go zniwelować u samych podstaw. Pozdrawiam i powodzenia życzę!