Uczucie pełności żołądka, niestrawność i burczenie w brzuchu

Witam serdecznie! Jestem kobietą, mam 22 lata i od jakiegoś czasu problemu żołądkowe. Mam uczucie pełności żołądka, pojawia się też niestrawność, głośne burczenie w brzuchu, czasem też uczucie gorąca. Co to może oznaczać? Czy stres też może mieć na to wpływ? Miałam ostatnio infekcję nerkowo-pęcherzową, ale ją wyleczyłam. Miewałam też ostatnio nieregularny okres. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Droga Pani!

Zachęcam do skontaktowania się z lekarzem i dokładnego przebadania się. Na pewno konieczne będą badania krwi oraz podejrzewam, że zostanie skierowana Pani do gastrologa, który zaleci gastroskopię, która najdokładniej pomoże określić przyczynę Pani dolegliwości. Jeżeli zostaną wyeliminowane ewentualne schorzenia wystepujące w przewodzie pokarmowym, to wtedy zachęcam do kontaktu z dietetykiem, bowiem dolegliwości mogą wynikać z błędów żywieniowych.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
http://dietetycznaodnowa.pl

Witam Panią,

dolegliwości mogą mieć różne podłoże zarówno związane ze stresem, nieprawidłową dietą czy problemami gastrologicznymi. Proszę udać się do gastrologa i najlepiej poddać się gastroskopii, który wykluczy wszelkie schorzenia ze strony przewodu pokarmowego. Jeżeli badanie nic nie wykaże należałoby prześledzić Pani dietę i tu pomocny będzie dietetyk. Być może cierpi Pani na nietolerancje pokarmowe np. na gluten. laktozę. Proszę obserwować swój organizm czy objawy nie nasilają się po konkretnych produktach.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk