Uczucie strachu przed utratą rzeczy

Jak w sobie zmienić to żeby być bardziej wyluziwanym i pozbyć sie strachu że jak sie coś komuś pożyczy albo da na chwile że to do cb wruć

Objaw, o którym Pan pisze jest mam wrażenie sygnałem, który pokazuje, że jest jakaś trudności z poczuciem stałości, bezpieczeństwa i zaufania. Być może też pojawiają się jakieś trudności w relacjach, wchodzeniu w bliskie relacje i utrzymywaniu ich. Może warto się temu przyjrzeć? To znaczy przyjrzeć się temu, co może być powodem takiego lęku o rzeczy? Kiedy po raz pierwszy Pan go poczuł? Jak wygląda Pana życie w innych sferach- zawodowej relacji, rodzinnej itp?

Jest to objaw małego poczucia bezpieczeństwa.
Warto porozmawiać z psychologiem, może zaproponuje jakiś sensowny program w kierunku "mniejszej małostkowości i relaksu"...
Pozdrawiam. JW