Uczucie ucisku w głowie i ataki gorąca oraz zaburzenia lękowe i panika

Witam. Jakiś czas temu leczyłam się terapią kognitywno-behawioralną u psychologa z powodu ataków lęku i paniki. Bardzo mi to pomogło, jednakże nie mogę pozbyć się takich dolegliwości jak uczucia ucisku w głowie i oczach oraz uderzeń gorąca rozpływających się od klatki piersiowej, tak jakby od serca. Bardzo mnie to irytuje, bo chciałabym już do końca pozbyć się tych ataków oraz ich fizycznych manifestacji. Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Dziękuję!

Skuteczne leczenie zespołu lęku napadowego łącząc psychoterapię z farmakoterapią. Czy była Pani również pod kontrolą lekarza psychiatry? Z Pani opisu wynika również, że psychoterapia została zakończona przed ustąpieniem wszystkich objawów, a więc proces psychoterapeutyczny nie został zamknięty. Polecam psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, gdyż pozwala ona na dotarcie do źródeł i mechanizmów objawów, skorygowanie ich, w ten sposób zapewniając trwałą poprawę funkcjonowania. Niezależnie od modalności, proces psychoterapeutyczny nie powinien być zakończony przed ustąpieniem objawów.

Witam,
terapia, którą Pani odbyła przyniosła pozytywne rezultaty, jednak widocznie zakończyła się zbyt wcześnie. Proszę pomyśleć o ponownym udaniu się do psychoterapeuty.
Pozdrawiam.